Gündem

Abdülkerim Bardakcı: Marcao’yu unutturabildiysem ne mutlu bana

Sözlerine hedefine ulaştığını belirterek başlayan Abdülkerim Bardakcı, “Tüm Galatasaray camiasına teşekkür ediyorum. İlk sezonumda şampiyonluk yaşadım, en büyük hedefimdi ve hedefime ulaştım” ifadelerini kullandı.


Fenerbahçe derbisi öncesinde taraftara da açık yapılan antrenman öncesinde konuşan Abdülkerim, Galatasaray’a transfer olduğu dönemle ilgili gelen soruya “Ben sadece futbola odaklandığım için her zaman en iyi bireysel performansımı vermeye çalıştım. Takımıma da bu sene katkıda bulunduğumu düşünüyorum. Çok şükür mutlu sona ulaştık. Seneye bunun daha da üstüne çıkmaya çalışacağız” cevabını verdi.


28 yaşındaki futbolcu, sezon başında takımdan ayrılan Marcao için, “Marcao benim de beğendiğim bir futbolcu. Ama büyük Galatasaray taraftarına unutturabildiysem ne mutlu bana” dedi.


Abdülkerim Bardakcı, sezonun kırılma anıyla ilgili ise, “Tabii ki ben sezona biraz şanssızlıklarla başladım. Ama Galatasaray taraftarı arkamda durdu. Bana o özgüveni verdi, hissettirdi. Benim için kırılma maçı içerideki Alanya maçımızdı. Çok iyi futbol oynuyorduk, 2-0 öne geçtik. Daha sonra bazı sebeplerden dolayı maç berabere bitti. Ama bizim orada gösterdiğimiz reaksiyon çok iyiydi. Ondan sonra da zaten müthiş bir ivme yakaladık, mutlu sona ulaştık” açıklamasını yaptı.


Başarılı savunmacı, Galatasaray formasıyla sıradaki hayalinin “Allah nasip ederse, Şampiyonlar Ligi’ne gidebilirsek orada ilk 11’e girebilmek” olduğunu söyledi.


Abdülkerim, sezonun en iyi stoperi olarak gösterilmesinin hatırlatılması üzerine, “Nelsson ile çok iyi anlaşıyorduk. İkimiz de bir birime uyum sağlayabildik. Önemli olan bizim için sezonun stoperi olarak seçilmek değil de az gol yemekti. Biz de bu hedefimize ulaştık” diyerek sözlerini noktaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir