Abdurrahim Albayrak açıkladı! Kerem Aktürkoğlu ve Fenerbahçe…

Süper Lig’de sezonu şampiyon tamamlayan Galatasaray, tarihinde 23. kez lig kupasını müzesine götürdü. Devler Ligi’ne gitmeyi hedefleyen Sarı Kırmızılılar, ön eleme maçlarını geçerse play-off oynayacak. Teknik Direktör Okan Buruk da Galatasaray’daki ilk sezonunda lig şampiyonluğuna ulaşarak tarihi bir başarıya imza attı ve ligde üst üste 14 maçlık galibiyet rekoru elde etti.

Galatasaray’ın eski yöneticisi ve eski futbol şube sorumlusu olan Abdurrahim Albayrak, Sabah’a önemli açıklamalarda bulundu.

2018-2022 yılları arasında 2. Başkan olarak kulübe hizmette bulunan Albayrak, bu sezon Dursun Özbek başkanlığındaki yönetim ve teknik heyete dışarıdan destek verdi.

‘ÇOK MUTLUYUM’

Şampiyonlukla ilgili duygularını anlatan Albayrak, “Çok mutluyum. Hatta kendi dönemimde bile bu kadar sevinmemiştim.” ifadelerini kullandı.

KEREM AKTÜRKOĞLU VE FENERBAHÇE

Şampiyonluğa golleri ve asistleriyle (9 gol/12 asist) önemli katkı veren Kerem Aktürkoğlu’na ayrı bir parantez açan Albayrak, “Fenerbahçe de dahil birçok kulüp o dönem Kerem Aktürkoğlu’nu istedi. Erzincan’a yetkili gönderdim. Ben de bizzat memleketim Rize ile akrabalıklarını öğrendiğim ailesiyle temasa geçtim. Damardan girdim (gülerek). Hatta Kerem benim ofisimde imzayı attı. İyi ki onu Galatasaray’a kazandırmışız” diye konuştu.

YİĞİT ŞARDAN’IN LİSTESİNDEYDİ

Okan Buruk’u futbolculuğundan beri tanıyan ve yakın ilişki içinde olan Albayrak, 2022 yazında Burak Elmas’a kaybettikleri seçimde başkan adayı Yiğit Şardan’ın listesindeydi.

‘ELİMDEN GELDİĞİ KADAR DESTEK VERDİM’

O dönem Okan Buruk’la anlaştığını söyleyen Albayrak, Dursun Özbek seçilince tekrar Buruk ismini önerdiğini anlatıp şunları söyledi:

“Sezon boyunca elimden geldiği kadar destek verdim. Hatta arada Dursun Başkan’a ‘İşinize karışmıyorum değil mi’ diye de sordum. Sağ olsun başkan ‘Senin tecrübene ihtiyacımız var’ dedi”

Bafetimbi Gomis’in FC Nantes’e Attığı Gol

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir