Gündem

“Galatasaray ailesine hayırlı olsun” | Spor yazarları Galatasaray-Molde maçı için ne dedi?

Uğur Meleke: “Galatasaray, Şampiyonlar Ligi’ne çok yakıştı” | Erling Moe ile 5 yıldır gelişen, ilk 11’inde de beş seneyi doldurmuş 5 futbolcusu olan, üretici bir mekanizmayı, Molde’yi saf dışı bıraktı Buruk’un talebeleri. İlk maçta Yunus’a karşı çok sert oynayan Ellingsen’in karşısına Tete’yle başlamak iyi bir fikirdi bence mesela. Temsilcimizin çok erken bir dakikada 1-0’ı bulmasına rağmen ilk devreye 0-0’mış gibi iştahla devam etmesi, ihtiyacı varmışçasına ikinci golü araması bir büyük takım davranışı idi. İkinci devredeyse nedense vitesi gereğinden fazla küçülttük ama neyse ki tek gol yetti tur için. Dün Seyrantepe’de alınan sonucun en kısa özeti bence şu: Galatasaray bir Şampiyonlar Ligi takımı. Ve bu sezon da Şampiyonlar Ligi’ne yakıştı. (HÜRRİYET)


Serkan Akcan: “En pahalı maç” | Şampiyonlar Ligi gruplarına bir adım mesafedeki Galatasaray’da tarihinin en pahalı maçlarından birine çıkacak olmanın stresi Okan Buruk’tan başlayarak tüm kadroyu sarmış gibiydi. Maça yine Molde şaşırtıcı şekilde beklenenden hızlı başladı. Molde’nin hızı karşısında Galatasaray’ın topun ritmini ayarlamak için tempoyu ele geçirmesi Icardi’nin penaltıdan attığı erken gole rağmen mümkün olmadı. İlginç şekilde Galatasaray yüzde 70’lerde topa sahip oldu ama ceza sahası aksiyonlarında Molde’nin üstünlüğünü izledik. Okan Buruk, oyuna 72’de Kaan ve Barış’ı alarak planı değiştirmek istedi. Ama Kaan orta sahada kaldı, savunmada dörtlüye devam edildi. Galatasaray iç koridorları kapatamadığı için pozisyon yedikçe Kaan’ın üçüncü stoper olması kaçınılmaz hale geldi ve bu pahalı maçı yürekler ağızda da olsa bitirmeyi başardık, üstelik Angelino’nun golüyle kazanarak… (FANATİK)


Ömer Üründül: “Enlemesine pas en doğru işti” | Galatasaray dün gece Molde’yi kendi sahasında da yenerek Şampiyonlar Ligi’nde gruplara kalmayı başardı. Öncelikle tebrik edelim. Şimdi gelelim maçın geneline. Aynı ilk maçtaki benzer bir saha içi görüntüsü şekillendi. Molde ilk dakikadan itibaren yüksek tempo, etkili pres ve yapılarına uygun basit organize oyunla sürekli gol aradı. Galatasaray’ın erken bulduğu golle büyük bir avantaj elde etmesi dahi Molde’nin direncini kırmadı. Hücumda hiç etkili olamayan Galatasaray’ın taktik olarak yaptığı en doğru şey zaman zaman ayağa enlemesine paslarla topa sahip olarak Molde’nin dalga dalga gelen ataklarına fren yapmasıydı.  Ben her zaman yeri geldikçe şunu vurguluyorum; bilhassa bir başarı elde edildiğinde mutlaka abartılı yorumlar yerine gerçekler teşhis edilmeli. Galatasaray, iki Molde maçında da kötü oynadı. Takım oyun açısından da fizik-kondisyon olarak da çok yetersizdi. Dün geceden bir örnek daha. 50 bin seyirci önünde 90 dakika açık oynayan bir rakip karşısında üretkenlik sağlayamıyorsan takımda ciddi saha içi sorunları var demektir. (SABAH)


Erman Özgür: “Icardi ve Muslera” | Molde’nin golle başlayabilmek adına hücum iştahı yüksek başlangıcına İcardi’nin cevabı çabuk geldi. Kalitesi hücum bölgesinde gol bulmaya yetmeyen Molde’ye, kazandırdığı penaltı ve attığı golle futbolda yıldız oyuncunun önemini hatırlattı İcardi. İkinci yarıya Galatasaray tempolu başladı. Boey ve Angelino’nun savunma performansı Torriera’nın temposu ve İcardi’nin istasyon olarak yaptığı doğru paslarla daha iyi bir oyun oynarken, kaybedecek birşeyi kalmayan Molde 66’da golü buldu. Maçın son bölümü bu gol ile stresli geçti. Pas kalitesi ve dayanıklılığı iyi bir takım olan Molde tehdit etti, Muslera ve savunma bloğu direndi. Angelino uzatmalarda son düdük gelmeden frikikten attığı gol ile Galatasaray’ın adını Şampiyonlar Ligi’ne yazdırdı. Maçın ve turun kahramanları ise kesinlikle İcardi ve Muslera oldu. (FANATİK)


Bülent Timurlenk: “Bıçak sırtında!” | Turu getiren elbette ki Muslera ve İcardi.. İki maç da bıçak sırtında geçti, dün VAR iyi ki var dedirtti ve Demirbay’ı sahada tutmak adına derine çekip Torreira’yı öne itmesi de sadece 46-60 arası işe yaradı. Bu turun kahramanlarından Yunus ve Midtsjö artık yok. Sergio da kuvvetle muhtemel valizini yapıyor. Dünkü futbolun söylediği “Bitsin şu transfer dönemi, gelen gelsin, gidecek olan gitsin.” Okan Buruk “Transferleri değil oyunu düşünüyorum” demişti maç öncesinde. Dışarıdan bakınca hiç öyle görünmüyor hoca. Bilesin… (SABAH)


Levent Tüzemen: “Galatasaray ailesine hayırlı olsun” | Psikolojik maçta G.Saraylı oyuncular biraz gerginlerdi. Molde ise kaybedecek bir şeyi olmayacak şekilde bir oyun sergiledi ama uzun bir aradan sonra G.Saray’ın Devler Ligi’ne kalması sadece ekonomik açıdan güç sağlamayacak, yeniden Avrupa’da sahne almasına katkı yapacak. Devler Ligi vitrin olduğu için Galatasaraylı oyuncular, daha farklı oynayacaklardır ama orta saha G.Saray’da yetersiz. Mutlaka iyi bir 8 numara alınmalı, İcardi’nin yanına bir santrfor düşünülmeli ve stopere takviye yapılmalı. Devler Ligi Galatasaray ailesine hayırlı olsun. (SABAH)


Ali Gültiken: “Devler Ligi kapısını Muslera açtı” | Maçın sonlarında da olsa galibiyet golünün Angelino’nun ayağından bulunmuş olması Galatasaray adına da Türk futbolu adına da güzel bir puan oldu. Şampiyonlar Ligi’nin kapısının açılmasında kaptan Muslera’nın yine en önemli figürlerden biri olduğunu gördük. Çok değerli bir oyuncu, hangi kulvarda olursa olsun Galatasaray’ın güven abidesi olarak performansına devam ediyor. (SABAH)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir