Futbol

Kayserisporlu Bilal Bayazit’i iki dev istiyor!

Türk futbolu son dönemde kaleci konusunda altın çağlarını yaşıyor… Trabzonspor altyapısından yetişen Uğurcan Çakır’ın gösterdiği üst düzey performans, Ankaragücü sonrası Fenerbahçe’de ortaya koyduğu oyunla dikkatleri üzerine çeken Altay Bayındır, Beşiktaş’la yeniden en üst seviyeye çıkan Mert Günok, Altay’ın sakatlığı sonrası kalede güven veren İrfan Can Eğribayat, Rennes’teki gururumuz Doğan Alemdar derken, Süper Lig’den bir file bekçisi de performansıyla alkışları topluyor: Bilal Bayazit…

Lung gitti, kaleye geçti

Geride bıraktığımız sezon Doğan’ın Fransa’ya transferi sonrasında Vitesse’den, Kayserispor’a imza atan 24 yaşındaki eldiven ilk yılında Silviu Lung’un gerisinde kalmıştı. Ancak her zaman kendisini hazır tutan Bilal görev geldiği zaman başarılı performanslar ortaya koymuştu. Tecrübeli kaleci Lung’un ayrılığı sonrasında ise genç kaleci eldivenleri kaptı ve bir daha bırakmadı.

Geniş listede ismi yazıyor

Teknik direktör Çağdaş Atan’ın kadroya ilk yazdığı isimlerin başında gelen Bilal Bayazit bu sezon 30 maça çıktı. 8 karşılaşmada kalesini gole kapatarak yıldızını parlatan Hollanda doğumlu başarılı file bekçisinin bu performansı sadece Türk takımlarının dikkatini çekmedi. Hollanda ve İskoçya devleri de genç eldivenin performansına kayıtsız kalamadı. Kayseri maçlarını Bilal için yakından takip eden Ajax ve Rangers’ın geniş listesinde başarılı kalecinin de isminin yazdığı öğrenildi.

2027’ye kadar sözleşmesi var

Avrupa ekiplerinin ilgisi sonrasında olası transfer pazarlıklarında elini güçlendirmek adına Kayserispor devre arasında Bilal’le nikah tazelemişti. Yıldız isim kendisini 2027 yılına kadar Sarı-Kırmızı renklere bağlayan imzayı atmıştı.

FANATİK ÖZEL / Atalay Özçelikli

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir