Gündem

Rahman Kiçe’nin başkanlığını yaptığı FC Liria Kosova’da şampiyon oldu

Rahman Kiçe Balkanlarda tarih yazdı. Ünlü futbol insanı babasının efsane olduğu kulübü Kosova’da satın alarak bu sezon şampiyonluğa ulaştı. FC Liria’nın kutlamalarına İstanbulspor Başkanı Ecmel Faik Sarıalioğlu, Giresunspor eski başkanı Mustafa Bozbağ ve Manisa FK Başkanı Mevlüt Aktan da davetli olarak katıldı.

ECMEL SARIALİOĞLU – MEVLÜT AKTAN VE MUSTAFA BOZBAĞ KUTLAMALARA KATILDI

Avrupa’nın büyük ligleri haricinde balkanlarda bir kulüp var ki 5 yıl aradan sonra Kosova 2.Ligde şampiyon olarak Süper Ligde oynamaya hak kazandı. Babasının efsane olduğu takımı satın alarak tarih yazan ve Avrupa’nın dev kulüplerinde görev alan scoutları harekete geçiren Rahman Kice bazı Süper Lig temsilcilerini Kosova’da ağırlarken, yöneticiler arasında İstanbulspor Başkanı Ecmel Faik Sarıalioğlu, Giresunspor eski başkanı Mustafa Bozbağ ve Manisa FK Başkanı Mevlüt Aktan’ın olması bir hayli ilgi uyandırdı.

RAHMAN KİÇE YETENEKLİ OYUNCULARI SÜPER LİG’E YOLLAYACAK

Vedat Muric, Jetmir Topalli, Veliu, Gentian Selmani gibi futbolcuları Türkiye’ye getiren ünlü menajer Rahman Kiçe’nin Süper Lig’de yeteri kadar forma şansı bulamayan bazı yabancı oyuncuları Liria’ya transfer edeceği anlaşılırken, Kiçe’nin yeni Vedat Muric, yeni Rashica, yeni Rrahmani gibi yetenekleri ise ligimize kazandıracağı ifade edildi.

VEDAT MURİC BU KULÜPTE TAM 9 SENE FORMA GİYDİ

1930 yılında kurulan FC Liria, 1 Kosova Ligi şampiyonluğu 2 kez de Kosova Süper Kupasını müzesine götürdü. Vedat Muric’in tam 9 yıl alt yapısında oynadığı kulüp maçlarını 10 bin kişilik Perprim Thaçi standında oynuyor.

FC Liria’yı Avrupa arenasına taşımak isteyen Başkan Rahman Kiçe’nin daha şimdiden yaz ayı transfer sezonunda atacağı adımlar ise merak konusu…

Öte yandan şampiyonluk sonrası kent merkezinde 10 binlerce taraftar şampiyonluk coşkusunu kutladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir